Reklamı atlayıp Hemen sayfayı açmak için, biraz bekleyin ve REKLAMI GEÇ e tıklayın.


Açılan Sayfa İçeriğini Aşağıda Okuyabilirsiniz!
7 Ocak 2016 Perşembe

BEDELLİ ASKERLİK

Aşağıdaki Linten Bedelli Askerlik Hizmeti çıktığı zaman formu doldurarak başvurabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/asal-bedelli-askerlik-basvurusu

Milyonlarca kişi bedelli askerlik ne zaman çıkacak, bedelli askerlikte yaş ve ücret detayları ne olacak diye merak ediyor. Ayrıca, bedelli askerlikten ayrı olarak sürekli bir askerlik düzenlemesinin gündemde olduğu da biliniyor.

Başbakan Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerlik için 'konuyu ele alacağız' açıklaması yaptığını hatırlatan Başbakan Yıldırım, "Yeni hükümetin önündeki gündem maddelerinden biri bedelli askerlik" dedi.

Bedelli askerlik nasıl olacak?
5 milyonun üzerinde askerlik çağında olan gencin bulunduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, "Ya askere alacağız, ya yakalarından düşeceğiz" diye konuştu.

Askerlikte yapısal ve kalıcı bir çözüme ihtiyaç duyulduğunu da vurgulayan Başbakan, "Bunu geçtiğimiz yıllarda başlattık ve 15 Temmuz'dan sonra da hızlandı.Sıkıntı, ülkemizin en büyük kaynağı olan gençlerimizin önündeki belirsizliği ortadan kaldırmak" ifadelerini kullandı.

Başbakan ayrıca, "TSK, Milli Savunma Bakanlığı ve Hükümet bu konuyu ele alıp kapsamlı bir çözüm üretecek mutlaka" dedi.Bedelli yeni hükümetin masasında olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler öncesi bedelli askerlikle ilgili, "Nasip olursa 24 Haziran'dan sonra hemen bu işe girmek olmaz, hassas olmalıyız. Askerle çalışmamız gerek. Bir yanda Afrin var Sincar var, Kandil var. Ortak aklı oluşturur hayırlısıyla adımı atarız" açıklamasında bulunmuştu.

Bedelli askerlik çalışmalarında Genelkurmay Başkanlığı’nın da olumlu görüşü alındı. Bedelli askerliğin devam eden terörle mücadele faaliyetlerinde herhangi bir zafiyet yaratmayacağı belirtiliyor.

Bedelli askerlikte yaş ve ücret kararlaştırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesi verdiği talimat doğrultusunda çalışmalar tamamlandı. Seçimlerin tamamlanması ardından bedelli askerlik için adım atılmaya başlanıyor.

Yeni Şafak'tan Kıymet Sezer'in 28 Haziran 2017 tarihli haberinde, bedelli askerlik hazırlıklarıyla ilgili önemli bilgiler almıştı. İşte o haberden önemli detaylar:

Yaş 26 bedel 20 bin TL
Çalışmalarda bedelli askerlik için 26 yaş ve 20 bin TL ücret öne çıktı.

Bedelli ücretini ödeyenler askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Bedelli askerlikten elde edilecek kaynak bütçeye gelir kaydedilmeyecek, savunma harcamalarına aktarılacak.

Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?
Kurulacak olan cumhurbaşkanlığı kabinesinin bedelli askerlikte şartları netleştirmesinin ardından ilgili bedelli askerlik düzenlemesinin de 1 Ekim’de açılacak olan TBMM’nin ele alacağı ilk yasalardan biri olması bekleniyor. Bu düzenlemenin ardından da her dönem hükümetin önüne gelen bedelli askerlik talepleri karşısında askerlik konusunda yeni bir düzenleme çalışması gündeme getirilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder