BİZ TÜRK ORDUSUYUZ, SENİ BEKLİYORUZ.


Reklamı atlayıp Hemen sayfayı açmak için, biraz bekleyin ve REKLAMI GEÇ e tıklayın.


Açılan Sayfa İçeriğini Aşağıda Okuyabilirsiniz!
11 Kasım 2013 Pazartesi

MEHTERAN TAKIMI - TURKISH MILITARY BAND

TIKLA ve DİNLEMehter Takımı Nedir? Mehter Takımı Hakkında Bilgi
Farsçada bulunan Mihter kelimesi kökeninden ortaya çıkan Mehter, ulu ve büyük anlamına gelir. Osmanlı döneminde savaş meydanlarında çalan mehter marşları Allah Allah edalarıyla coşan Osmanlı ordusunu daha çok kuvvetlendirir, vatani duygularını kabartır ve savaş esnasında daha kuvvetli olmalarını sağlardı. Askerimiz coşarken karşı tarafta bulunan düşman ordusu da sesin kuvvetinden, şiddetinden ve gücünden korkar savaşa morali, ruhu çökmüş bir vaziyette gelirlerdi. Böylelikle bir müziğin arkasında ne ne topraklar vatana karıştı. Ne vatanlar aşk içinde kazanıldı. Osmanlı döneminde Mehter Takımı en az bir asker kadar ehemmiyet teşkil ediyordu. Şimdilerde önemini yitirdiği düşünülse de nerede bir Osmanlı ezgisi duysanız tıpkı o yıllarda gibi coşkuyla dolacaktır içiniz. İşte tam bu yüzden özel günlerinizde yüzünüze tebessüm, içinize can olsun diye mehter müziklerimizle her daim yanınızdayız.
Müziğin Gücü
Mehteran Takımı işini aşkla, istekle, topraktaki zafer duygusuyla, Osmanlı'ya duyulan hasretle yapar. Şayet bunlar yoksa işin ruhu eksik demektir. Mehteran takımımız ile birlikte yıllar boyu sizin özel günlerinize renk olduk. En özel günlerinize Osmanlı'dan bir parça katmak isterseniz ekibimiz muhteşem görsel şöleniyle ve müzik ziyafetiyle size hayalinizdeki günü yaşatmaya hazır. Davulun tokmağa olan aşkıdır Mehter Marşı, bir yiğidin alın teridir. Dünyanın ilk askeri bandosu olma ünvanını da taşıyan Mehter Takımı müzikleri, İstanbul semalarında bayrakların dalgalarında duyulacak. Boğazın serinine, rüzgarın ılığına karışacak ve her daim eskiyi anacak.
Mehter Marşı
Türklerin ezgisi olarak adını tüm dünyaya duyuran ve düşmanı tir tir titreten mehter marşı, askeri savaş esnasında motive eden ve Osmanlı'nın gücünden parçalar taşıyan bir müziktir. İçerisinde 2 tür müzik aletleri bulundurur. Bunlar üflemeli ve vurmalı çalgılardır;
Nefesli Çalgılar
Boru
Zurna
Klarnet
Kerrenay
Mehter Düdüğü
Vurmalı Çalgılar
Davul
Kös
Nakkare
Her biri birbirinden özel sesler çıkaran müzik aletlerinin birbirine olan uyumu ve ahengi dinleyen herkesin içerisinde bir duygu yoğunluğu oluşmasına sebep oluyor. Mutlu günlerinizde içinizde oluşacak bir sevgi kıvılcımı ve coşku için Mehter Takımı ekibimize yer verebilir ve ayrıcalıklı gösterilere ortak olabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder